Integruota geografijos ir IT pamoka Valstybės pažinimo centre

• Paskelbta: 2024-10-21

Spalio 17 dieną, I gimnazijos klasės mokiniai, kartu su geografijos mokytoja K. Jusevič bei informacinių technologijų mokytoja J. Andrukonienė, lankėsi Prezidentūros teritorijoje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre. Čia jie dalyvavo integruotoje geografijos ir informacinių technologijų pamokoje: „Atrask Lietuvą!“.

Valstybės pažinimo centras - tai pirmas Lietuvoje modernus edukacinis centras, detaliai pristatantis, kaip veikia valstybė ir kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja svarbiausias jos elementas – pilietis. Šiuo metu tai bene interaktyviausias muziejus Lietuvoje. Visos ekspozicijos konstravimo principas paremtas grįžtamuoju ryšiu. Ekspozicijoje pasitelkiamos įvairios tiek taktilinės (liečiamos), tiek skaitmeninių technologijų, taip pat ir „papildytos realybės“ priemonės. Turinio pristatymui sukurtas interaktyvusis vedlys, papildantis tradicinius eksponavimo būdus ir išplečiantis eksponuojamo turinio prieinamumą ir įtaigumą.

Edukacinio užsiėmimo metu, dirbdami komandose, mokiniai tyrinėjo ekspozicijos turinį bei susipažino su iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis, biudžeto sandara, tarptautinio bendradarbiavimo ypatumais. Netikėta informacija ir orientacinio žaidimo pobūdžio užsiėmimai neleido nuobodžiauti nei vienam!