Ozobot robotų kelionė: Lietuvos pilys ir dvarai

• Paskelbta: 2022-09-15

Rugsėjo 14 dieną, vykdant Kultūros paso programą, mokytojos K. Jusevič ir J. Andrukonienė organizavo 4, 5, 7 ir 8 klasių mokiniams edukacinį užsiėmimą „Ozobot robotų kelionė: Lietuvos pilys ir dvarai“, kurį pravedė šaunioji UAB "Edugilė" vadovė Neringa Banevičienė.
Lietuva turtinga pilimis, dvarais ir gyvais istorijos pėdsakais. Dvarai ir valstybės galybę menančios pilys yra turtingos Lietuvos istorijos liudininkai. Edukacijos metu mokiniai su interaktyviu Ozobot robotu keliavo po Lietuvos žemėlapį, aplankė gražiausias Lietuvos pilis ir dvarus.
Pirmiausia mokiniai išmoko koduoti mažą, bet labai protingą Ozobot robotą. Robotas geba sekti linijas ir atpažinti spalvas, parinkus tinkamą spalvų kodą galima valdyti roboto kryptis ir veiksmus. Išmokus valdyti robotą, mokiniai gavo didelį Lietuvos žemėlapį, kuriame sužymėti miestai ir ten esančios pilys, dvarai. Mokinių komanda turėjo pasirinkti, kokias nori aplankyti pilis ir sudaryti kelionės maršrutą. Užkoduotas robotas sekė sudarytus maršrutus, aplankė Lietuvos pilis ir dvarus. Atvykus iki lankytino objekto reikėjo susirasti kortelę su pilių nuotraukomis ir aprašymais. Kiekviena grupė sudarė skirtingą maršrutą, todėl visiems buvo įdomu pasiklausyti visų grupių pristatymų. Užsiėmimo metu buvo ugdomos pažintinės, kūrybinės, socialinės ir komunikavimo kompetencijos. Mokiniai žaisdami su Ozobot robotu ne tik sužinojo daug įdomios informacijos apie Lietuvos pilis ir dvarus, bet mokėsi dirbti komandoje, bendradarbiauti, siekti bendro tikslo, dirbti kartu pagal aptartas taisykles.