„Dusios banga“

• Paskelbta: 2022-04-15

Gražų balandžio 13-osios rytą Eišiškių gimnazijos 7-okai kartu su mokytojomis Daiva Sankovskiene ir Svetlana Valiukiene išvyko į integruotą-pažintinę lietuvių kalbos ir gamtos pamoką-ekskursiją „Dusios banga“.
       Kelionę pradėjo Metelių regioniniame parke. Vieninteliame Lietuvos Trako miške auga bekotis ąžuolas. Metelių regioninio parko lankytojų centre moksleiviai buvo supažindinti su apylinkėse gyvenančių Lietuvoje retų balinių vėžlių gyvenimu ir Metelių krašto istorija.
       Kelionę mokiniai tęsė į Kryžių Švč.M.Marijos Rožinio Karalienės koplyčią, įsikūrusią pietiniame Dusios ežero krante, netoli Sutrės upelio. Pirmoji medinė koplyčia buvo pastatyta 1816m., o naujoji – 2000m.
      Užkopę į Prelomčiškės piliakalnį 7-okai išklausė pasakojimą apie XIII amžiuje čia gyvenusius jotvingius. Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioniniame parke esančių piliakalnių.
       Pasigrožėję nuostabiais Dusios vaizdais, moksleiviai keliavo į Naujosios Kirsnos bendruomenę, kur mėgavosi dzūkiškais patiekalais ir šeimininkų svetingumu. Čia laukė edukacinis užsiėmimas: mokiniai iš senų nereikalingų džinsų sukūrė tikrą šedevrą – pieštukines.
       Kelionę 7-okai tęsė į Metelių Kristaus atsimainymo bažnyčią, kur svetingai pasitiko pats klebonas ir papasakojo apie bažnyčios architektūrą bei pakvietė bendrai maldai.
       Moksleiviai užlipo ir į Metelių regioniniame parke esantį apžvalgos bokštą, iš kurio atsivėrė Metelio ežero, Metelių kaimo, Kemsinės pievos panorama ir siauras Dusios ežero ruožas.
       Širvinto miške žaliuoja seniausias Metelių regioninio parko ąžuolynas, kurio amžius siekia 300 metų. Mokiniai apkabino Didžiojo Širvinto ąžuolą ir  „pasikrovė gerosios energijos“.
       Kelionę 7-okai pabaigė ant Kivakalnio, dar kitaip vadinamo „Raganų kalnu“. Pasak legendų čia vykdavo raganų susirinkimai. Ant stačiausio Kivakalnio šlaito, kuris siekia net 14 metrų, moksleiviai noriai spėliojo mįsles.
       Tiek mokytojos, tiek ir mokiniai džiaugėsi, kad įdomios pamokos gali vykti ne tik klasėje, bet ir kitoje aplinkoje.