„Mėgintuvėlio" laboratorija

• Paskelbta: 2022-04-04

Balandžio 1d. gimnazijoje vyko netradicinės chemijos pamokos, mokiniai 8, I-IIg klasių dalyvavo eksperimentinės chemijos užsiėmimuose, atlikdami bandymus ir eksperimentus mobilioje „Mėgintuvėlio" laboratorijoje (Kultūros paso renginių programa). Lektoriai Jokūbas ir Mindaugas kūrybiškai ir labai įdomiai vedė užsiėmimus.
Gimnazijos chemijos kabinetas tapo Ledo ir Ugnies burbulų karalyste, laboratorijoje mokiniai atliko daug įdomių užduočių.
Ledo karalystėje karšto vandens, sauso ledo ir indų ploviklio pagalba pasigamino burbulus, kuriems net vardus sugalvojo. Mokiniai susižavėjo, kuomet įdėjus sausą ledą į karštą vandenį, tirpalas putojo ir „lipo“ iš kūginių kolbų – šią reakciją skatino vandens garų ir anglies dioksido sąveika.
Laboratorinius bandymus ir eksperimentus vainikavo Ugnies burbulų gamyba. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę sudalyvauti ugnies šokyje! Drėgnas rankas merkė į tirpalą ir laukė, kol “Mėgintuvėlio” komandos nariai uždegs ant delno esančias putas!
Netradicinės veiklos metu jaunieji mokslininkai įgijo naujų žinių ir tapo turtingesni praktiniais įgūdžiais, siekdami dar giliau tyrinėti mus supantį pasaulį bei pažinti mokslą.