Rejonowy Konkurs Logopedyczny „UKRYTE GŁOSKI"

• Paskelbta: 2024-04-25
  • Kategorija: Konkursai

W marcu w Gimnazjum w Ejszyszkach  został przeprowadzony  Rejonowy  Logopedyczny  Konkurs Plastyczny „Ukryte Głoski”, 18 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu.  Konkurs  skierowany był do uczniów klas 0-IV uczęszczających na zajęcia logopedyczne  oraz do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.    Na konkurs należało przygotować pracę plastyczną przedstawiającą różne ilustracje  zawierające  głoski ćwiczone przez dziecko na zajęciach terapii logopedycznej. Celem konkursu  było rozbudzenie  twórczości plastycznej u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu,  prezentacja swoich umiejętności i zdolności plastycznych oraz wspólna praca  rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.   Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowo piękne, kreatywne i pomysłowe. Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac ze wszystkich szkół  Rejonu Solecznickiego .
 Komisja oceniająca w składzie p. Aleksandry Sankowskiej, naczelnej specjalistki Wydziału oświaty i sporu Rejonu Solecznickiego,  p. Alicji Jankiewicz wicedyrektor Gimnazjum w Ejszyszkach  oraz p. Iwony Krajewskiej, logopedy metodyk Gimnazjum w Ejszyszkach dokonały oceny prac i wyłoniły zwycięzców.  Komisja brała pod uwagę estetykę , walory  artystyczne  i pomysłowość nadesłanych prac ,a także zgodność z tematem oraz  wkład w wykonanie pracy.
Laureatami zostali:
KATEGORIA 1 ( klasa 0 )
I miejsce  - Vasilij Šesternikov  , Szkoła Podstawowa w Jaszunach ( logopeda Sviatlana Varonis)
II miejsce  - Emilė Ona Stemplytė, Szkoła Podstawowa w Jaszunach ( logopeda Sviatlana Varonis)
III miejsce  - Paulina Aželionis, Gimnazjum w Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
III miejsce –Eva Kozakevič , Gimnazjum w  Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
KATEGORIA  2 ( klasy 1 )
I miejsce - Damian Aliaševič , Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach ( log. Inesa Boguševič-Vlasova)
II miejsce- Vanesa  Kuryla, Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach( log . Kristina Linkevič)
II miejsce- Ema  Černevič, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach (log. Inesa Boguševič-Vlasova)
II miejsce- Artiomas  Prankelevič, Gimnazjum im. Stanisława Rapolonisa w Ejszyszkach( log. Olga Kaziukevičienė)
III miejsce - Adriana Jusevičiūtė, Gimnazjum w  Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
III miejsce- Gerda  Butlovičiūtė,  Gimnazjum im. Stanisława Rapolonisa w Ejszyszkach ( log. Olga Kaziukevičienė).
III miejsce-  Miroslav Nosevič,  Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach( log. Inesa Boguševič-Vlasova)
Wyróżnienie - Daniel  Leonovič, Gimnazjum w Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
Wyróżnienie - Oskar Rynkevič, Gimnazjum im. Stanisława Rapolonisa w Ejszyszkach ( log. Olga Kaziukevičienė)
Wyróżnienie - Lukaš Kosogorcev, Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace ( log. Jelena Eva Aukštulevič)
Wyróżnienie - Davyd  Kastsiukevich, Szkoła Podstawowa w Jaszunach ( log. Sviatlana Varonis)
KATEGORIA 3  ( klasa 2)
I miejsce - Deimjanas Novikevičius, Gimnazjum im. L. Narbutta w Koleśnikach( log . Kristina Linkevič)
II miejsce - Damian  Veličkevič,  Gimnazjum im. Stanisława Rapolonisa w Ejszyszkach ( log. Olga Kaziukevičienė).
II miejsce - Darjana Galaburdo, Gimnazjum w Ejszyszkach( log. Ivona Krajevska)
III miejsce- Fabian Voroneckij, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach( log. Inesa Boguševič-Vlasova)
KATEGORIA 4  ( klasa 3)
I miejsce- Emilian Duškevič, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach( log. Inesa Boguševič-Vlasova)
II miejsce- Vladyslav Šalkovskij, Szkoła Specjalna w Solecznikach ( log.  Danuta Zubel).
III miejsce- Juozas  Kuklis, Gimnazjum Santarves w Solecznikach ( logopeda Sviatlana Varonis)
III miejsce- David Šimelevič, Gimnazjum w Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
 Wyróżnienie - Deividas  Zareckij, Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach( log. Regina Objedkova)
Kategoria 5 ( klasy 4 -6)
I miejsce- Aleksiej Ševiakov, Szkoła Podstawowa w Jaszunach ( logopeda Sviatlana Varonis).
II miejsce- Ketrin  Kijut, Gimnazjum w Ejszyszkach ( log. Ivona Krajevska)
II miejsce- Deivid Slomskij, Szkoła Specjalna w Solecznikach. ( log.  Danuta Zubel).
III miejsce- Oleg  Davletbajev,  Szkoła specjalna w Solecznikach ( log.  Danuta Zubel).
Laureaci i wyróżnieni  uczniowie otrzymają dyplomy, nagrody książkowe i  rzeczowe.  Nagrody ufundowały : Samorząd Rejonu Solecznickiego oraz Konsulat Genaralny RP w Wilnie.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a logopedom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do Konkursu.