Šalčininkų r. MMB mugė

• Paskelbta: 2019-05-09
  • Kategorija: Konkursai

Verslas – šiuolaikinio jauno žmogaus svajonė, kuriai pildytis padeda mokykla, leidžianti ne tik mokytis ir išmokti, bet ir pasiruošti gyvenimui. Čia jaunimas turi galimybę steigti mokomąjį verslą ir parodyti sumanumą, kurio prireiks būsimam verslininkui.
Mokomosios mokinių bendrovės (MMB) „Kaldamo Art“ programa suteikė mūsų vienuoliktokams  realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus. Įkurdami MMB mokiniai įgyvendino visą verslo valdymo ciklą: įkūrė įmonę, sukaupė pradinį kapitalą, suplanavo ir sukūrė savo produktą bei jį pardavė, įvykdė rinkodaros kampaniją ir po mokymosi proceso uždarė savo įmonę.
Gegužės 8 d. Šalčininkų rajono savivaldybė ir VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ pakvietė 11 bendro ugdymo švietimo įstaigų komandų į Mokomųjų mokinių bendrovių konkursą - mugę.  Atvykę į mugę mokiniai pristatė savo verslo projektus ir prekes: muilo gaminius, papuošalus, dekoro elementus, indus, megztas kumštines, antram gyvenimui prikeltus plastiko gaminius, dekoruotus medienos gaminius, reprezentacines atvirutes, ir kt. Svarbu buvo viskas: apskaičiuoti prekių savikainą, numatyti išlaidas, gaminių kenksmingumą gamtai, darbo laiką, komandinį darbą ir kt.
Eišiškių gimnazijos jauniesiems verslininkams teko Versliausios komandos apdovanojimas. Džiugu, kad vaikai pamatė, kad kartu galima nuveikti iš tiesų daug - kartu kuriami darbai, įgyvendinami sumanymai, o jaunieji žmones įkvėpiami ir paruošiami siekti sėkmės pasaulinėje rinkoje.