Išvyka į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą

• Paskelbta: 2024-04-26

Balandžio 24 d. 6a klasės mokiniai vyko į Vilnių, į Nacionalinį saugomų teritorijų lankytojų centrą. Ten dalyvavo netradicinėje integruotoje gamta ir žmogus – lietuvių kalbos pamokoje. Sužinojo, kiek Lietuvoje yra saugomų teritorijų, kam jos įsteigtos ir kokia jų išskirtinė vertė. Gilinosi į draustinių svarbą siekiant išsaugoti specifines gyvūnų ir augalų rūšis bei buveines. Mokiniams patiko mokytis skirti gyvūnų ragus, pažinti sparnuočius… Sužinojo, kas didžiausią savo gyvenimo dalį pramiega… Koks augaliukas užkandžiauja vabzdžiais...
        Kita netradicinė pamoka jau vyko Vilniaus Botanikos sode.  Moksleiviai pažino atogrąžų sodą! VU Botanikos sodo Didžiajame šiltnamyje auga augalai iš Europos, Azijos, Australijos, Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų. Šie augalai jauniesiems tyrinėtojams padėjo pažinti pasaulio geografiją, o taip pat leido geriau suprasti žmonių kultūrų ir buities skirtumus. Užsiėmimo metu mokiniai klausėsi pasakojimų ir stebėjo, lietė, lygino skirtingus augalus, susipažino su augalų ir jų kilmės šalių istorijomis, o žinias pasitikrino pasaulio žemėlapyje žymėdami šių augalų kilmę.
Mokinius lydėjo gamtos mokytoja Ana Korkut ir lietuvių kalbos mokytoja Daiva Sankovskienė.