Vaikų vasaros poilsio projektas – išvyka į Varšuvą.

• Paskelbta: 2018-06-07

Birželio 2-6 dienomis mūsų gimnazijos 8b klasės mokiniai kartu su auklėtojomis Jolanta Andrukoniene ir Violeta Titko vyko  į nuotaikingą kelionę į Varšuvos miestą Lenkijoje.
Pažintis su Lenkijos sostine – Varšuva, miestu „feniksu”, po Antrojo pasaulinio karo prisikėlusio iš pelenų, prasidėjo nuo jos Senamiesčio, kuris įtrauktas į UNESKO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Mokiniai apsilankė Karališkuosiuose rūmuose ir Karališkųjų rūmų aikštėje, aplankė Varšuvos Švento Jono Krikštytojo ir kitas bažnyčias, pamatė Mažojo Sukilėlio paminklą, Barbakano gynybinę sieną, o Turgaus aikštėje – pagrindinį miesto simbolį – bronzinę Varšuvos Undinėlės skulptūrą.
Kitą dieną mokiniai išvyko į Varšuvos Versaliu vadinamus Vilanovo rūmus. Rūmai kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio, pagarsėjusio kovomis su turkais, vasaros rezidencija, vėliau čia gyveno Augustas II, kurio dėka rūmai ypatingai išgražinti. Čia vyko kaligrafijos edukacinis užsiėmimas.
Lazienki parkas yra didžiausias parkas Varšuvoje ir yra laikomas miesto brangakmeniu. Vietiniai gyventojai labai didžiuojasi savo „žaliaisiais plaučiais“. Jis turi viską, ko galime tikėtis iš parko: nuo nuostabaus centrinio ežero (su rūmais ant vandens), amfiteatro, oranžerijos ir nemokamų Šopeno koncertų. Čia mokiniai praleisdavo visus vakarus.
Didelį įspūdį mokiniams paliko Varšuvos sukilimo muziejus. Kaip sako pats pavadinimas, muziejus yra skirtas supažindinti lankytojus su 1944 metais Varšuvoje vykusiu sukilimu prieš okupacinę valdžią. Muziejus yra itin išsamus, apimantis visus su sukilimu ir jo istorija susijusius aspektus. Yra daug eksponatų, išdėstytų per kelis aukštus. Tarp jų - nuotraukos, garso ir vaizdo, interaktyvūs ekranai, įvairūs daiktai, rašytiniai šaltiniai, leidžiantys įsijausti į gyvenimą vokiečių okupuotos Varšuvos sukilimo metu. Tikras lobis besidomintiems Antrojo Pasaulinio karo istorija.
Ši ekskursija – tai gražus bendradarbiavimo pavyzdys tarp dviejų mokyklų - Eišiškių gimnazijos  ir Varšuvos Šv. Pranciškaus pradinės mokyklos, kai galime ne tik kartu dalyvauti įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose, bet ir keliauti, aplankyti užsienio šalis, miestus, muziejus, parkus ir t.t. O kelionės įspūdžiai ilgam liks mokinių ir mokytojų atmintyje, nes viskas buvo nauja, įdomu, svarbu, žavu.