„Bon Pierwszaka” i „Bon Maturzysty”

• Paskelbta: 2022-11-17

Gimnazjum w Ejszyszkach bierze udział w projektach „Bon Pierwszaka” i „Bon Maturzysty”, które są finansowane z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
W sierpniu 2022 r. dla pierwszaków szkół polskich na Litwie przekazano plecaki z przyborami szkolnymi, które ufundowała Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Kancelarii Premiera RP. W plecakach, które otrzymali uczniowie klas pierwszych, znajdowały się przybory szkolne. Wyprawki dla 45 pierwszoklasistów Gimnazjum w Ejszyszkach zostały wręczone podczas uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Ze środków finansowych otrzymanych z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą, każdy uczeń klasy pierwszej, w ramach realizacji projektu „Bon Pierwszaka”, otrzymał również jednorazową pomoc finansową w wysokości 470 złotych, która ma być przeznaczona na cele edukacyjne.
Każdy uczeń klasy maturalnej, w ramach realizacji projektu „Bon Maturzysty”, otrzymał kwotę w wysokości 1000 złotych, które będzie mógł wykorzystać również na cele edukacyjne, umożliwiające lepsze przygotowanie do matury. Pieniądze zostały przekazane rodzicom lub opiekunom prawnym uczniów. Dla pierwszoklasistów Gimnazjum w Ejszyszkach została przekazana suma w wysokości 21150,00 złotych, dla maturzystów kwota 30000,00 złotych.
Społeczność Gimnazjum w Ejszyszkach wyraża wdzięczność za okazywaną wieloletnią pomoc oraz opiekę nad uczniami naszego gimnazjum.