„Molėtai kitaip“

• Paskelbta: 2022-11-03

Spalio 27 d. IIbG klasės mokiniai lankėsi  Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre, kur turėjo galimybę unikalaus virtualus turo metu keliauti laiku per Molėtų istoriją! Su virtualios realybės technologijos šalmais mokiniai nusikėlė beveik 3 tūkstančius metų atgal ir žingsnis po žingsnio virtualioje realybėje keliavo iki dabartinių laikų. Mokiniai išbandė interaktyvius edukacinius žaidimus: „Rojaus lydeka“, „Molėtai – Taip/Ne“, „Dviračiu per Molėtus“, „Žydiškų patiekalų gaminimo paslaptys“.
Molėtų Etnokosmologijos muziejuje kiekvienoje ekspozicijos patalpoje laukė nauji potyriai ir netikėti atradimai. Kiekviena erdvė, į kurią pateko mokiniai, buvo vis kitokia – kaip kita Visata, kita planeta, kitas pasaulis. Vienoje salėje jie išgirdo apie Mikalojų Konstantiną Čiurlionį ir jo viziją, kitoje – apie lietuvišką etninę patirtį, dar kitoje salėje – apie astronomiją ir žvaigždynus.
O pabaigoje pakilo į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę.
Ekskursiją užbaigėme Mindūnų apžvalgos bokšte. Tai antras aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje (36 m), kuris yra iškilęs gražiojoje Labanoro girioje bei atveria vaizdus į šalia esančius ežerus: Baltuosius Lakajus, Juoduosius Lakajus ir Siesarčio ežerą su salomis. Įkopti į šį bokštą kai kuriems mokiniams buvo tikras iššūkis. Tačiau įveikus išbandymą, pakilus virš medžių viršūnių ir pamačius kvapą gniaužiančius vaizdus, nuovargis dingo akimirksniu.
Grįžome praturtėję astronominėmis žiniomis ir pilni naujų įspūdžių.