Šalčininkų r. Eišiškių gimnazija

Ketvirtokai pasienio užkardoje

Gegužės 5 dieną 4a klasės 23 mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją į Adolfo Barausko vardu pavadintą Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardą Varėnos rajone, saugančią Lietuvos Respublikos valstybės sieną su Baltarusija. Mus maloniai pasitiko pareigūnų komanda, vadovaujama užkardos vado Mantvydo Palevičiaus.

Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti užkardą ir išklausyti įdomų pasakojimą apie jos veiklą, valstybės sienos apsaugos ypatumus bei kasdienę pasienio pareigūnų tarnybą. Vėliau pareigūnai pristatė tarnybinę techniką ir įrangą, naudojamą saugant valstybės sieną: keturračius, patrulinius automobilius ir valtis.

Didelio susidomėjimo sulaukė praktiniai užsiėmimai, kurių metu mokiniai galėjo apžiūrėti ir pasimatuoti įvairią tarnybinę įrangą – apsaugines liemenes, šalmus, taip pat susipažinti su žiūronais, antrankiais ir kitomis pareigūnų naudojamomis priemonėmis.

Vėliau pareigūnai supažindino mokinius su valstybės sienos ženklinimo principais ir tvarka. Išvykos į pasienio ruožą metu vaikai galėjo savo akimis pamatyti, kaip žymima ir saugoma valstybės siena.

Dar viena įsimintina ekskursijos dalis buvo tarnybinio šuns pasirodymas. Pareigūnai pademonstravo šuns gebėjimus ieškoti ir aptikti įvairius daiktus, o mokiniai su dideliu susidomėjimu stebėjo šį pasirodymą.

Edukacinė išvyka mokiniams paliko puikų įspūdį. Kai kurie jų net prasitarė ateityje norintys pasirinkti pasieniečio profesiją.

Nuoširdžiai dėkojame poniai Violetai Pečurčikienei, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus vyriausiajai tyrėjai, turinčiai majorės laipsnį, už šios prasmingos ir įdomios ekskursijos organizavimą. Ponia Violeta taip pat yra mūsų klasės mokinio Damiano Pečurčiko mama.

Dėkojame už skirtą laiką, rūpestį, šiltą priėmimą ir galimybę iš arčiau susipažinti su atsakingu bei svarbiu pasieniečių darbu.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas