Nepilnamečių teisinė atsakomybė. Rūkymas

• Paskelbta: 2022-12-01

2022 m. lapkričio mėnesį mokykloje  suaktyvinome prevencinę veiklą, vyko prevencinis susitikimas su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyresniąja tyrėja (Bendruomenės pareigūne) Olga Jasiukaite. Pareigūnė vedė 3 paskaitas 6, 7 bei 10 klasių mokiniams.
Prevencija suprantama kaip priemonės ir būdai, kuriais siekiama užkirsti kelią socialinės rizikos veiksniams atsirasti arba jų įtakai sumažinti bei apsauginiams veiksniams sustiprinti.
Susitikimo tikslas – vykdyti nepilnamečių nusikalstamumo prevenciją. Paskaitoje buvo kalbama apie dažniausiai daromus nepilnamečių teisės pažeidimus, paaiškinta kokia atsakomybė gresia padarius vieną ar kitą pažeidimą. Mokiniams taip pat primintos jų teisės ir pareigos, pasakota kaip reikia elgtis mokykloje ar viešoje vietoje. Kalbėta ir apie rūkymą mokyklų teritorijose, alkoholinių gėrimų vartojimą arba neblaivaus pasirodymą viešose vietose, nedidelį chuliganizmą bei vagystes. Bendruomenės pareigūnė moksleivius ragino būti sektinu pavyzdžiu ir vengti įsivelti į problemas su teisėsaugos institucijomis.
Pravesti užsiėmimai mokiniams buvo labai informatyvūs, įdomūs ir naudingi. Pareigūnė visiems mokiniams linkėjo gerai elgtis ir būti atsakingiems už savo elgesį.
Dėkojame pareigūnei už pagalbą, vykdant mokiniams žalingų įpročių, nusikalstamumo, patyčių ir kitų negatyvių dalykų prevenciją.