„Vanduo ir mišiniai“

• Paskelbta: 2022-02-11

Gruodžio 1 d. 8 b klasės mokiniai dalyvavo chemijos ir lietuvių kalbos integruotoje pamokoje. Pamokos tema „Vanduo ir mišiniai“. Pamokos uždavinys – atliekant tyrimą poromis ir išsiaiškinus, kaip pakeitus sąlygas (temperatūrą) medžiaga (vanduo) pereina į kitą agregatinę būseną. Iš gautų rezultatų gebėti braižyti grafikus ir interpretuoti duomenis. Tiriamojo darbo eigą ir rezultatus  pateikti rašant dalykinį tekstą.
Pamokos metu mokiniai ne tik atliko praktinius darbus, bet dar skaitė žymaus prancūzų rašytojo ir humanisto A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištraukas bei kitų žymių žmonių mintis ir pasisakymus apie vandenį bei jo reikšmę gyvenime. Padedami chemijos mokytojos mokiniai atliko tiriamąjį darbą, nustatė ledo, vandens , mišinių virimo temperatūras naudojant Vernier temperatūros skaitmeninį  jutiklį ir iš gautų  rezultatu savarankiškai formulavo išvadas siejant su teorijos žiniomis.
Aptarę dalykinio teksto rašymo reikalavimus ir padedami lietuvių kalbos mokytojos, mokiniai mokėsi rašyti mokslinio stiliaus tekstą – tiriamojo darbo aprašymą. Pateikę darbą ir gavę kaupiamąjį įvertinimą, mokiniai pasitikrino, ar padarė asmeninę pažangą.