Kiekvienais metais, minint Saugesnio interneto dieną ir Saugesnio interneto savaitę, siekiama atkreipti dėmesį į saugesnį naudojimąsi internetu ir technologijomis, apžvelgti kylančias grėsmes internete ir būdus jų išvengti. 2025 m. vasario 11 dieną Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba sukėlė „Skaitmeninę bangą“ VISOJE Lietuvoje ir pakvietė pradinukus, aukštesnių klasių moksleivius, suaugusiuosius bei senjorus jungtis prie specializuotų paskaitų.
Mūsų gimnazijos pradinukai kartu su savo mokytojomis bei Visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Ivona Žemaitiene išklausė, o paskui aptarė „SAUGAUS ELGESIO INTERNETE ABC“.
Per Informatikos pamokas irgi nestigo veiklų leidžiančių patirti tobulėjimo džiaugsmą:
• Nuotykių kupinas internetinis žaidimas „Interland“ ir animaciniai filmukai, kurių dėka mokymasis apie skaitmeninį saugumą ir pilietiškumą, nepaliko abejingų tarp penktokų ir šeštokų.
• Filmų apie elektronines patyčias peržiūra ir aptarimas 7-8 klasėse - tai galimybė ugdyti empatiją, supratingumą, toleranciją, su veikėjais išgyventi dilemines situacijas, įgyti tinkamų problemų sprendimų kompetencijų.
• Devintokai pasitikrino savo žinias viktorinoje apie saugų naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis, dešimtokai kūrė infografikus apie socialinius tinklus.
• 11-12 klasių mokiniai išklausė su patyrusiais lektoriais aktualias karščiausias skaitmeninio pasaulio naujienas, sužinojo, kaip išvengti tykančių pavojų ir atsakingai elgtis internete, geriau suprato dirbtinį intelektą, sužinojo apie skaitmeninę detoksikaciją, ateities technologijas paskaitoje: „DIRBTINIS INTELEKTAS IR MES, ŽMONĖS: BIJOTI, NAUDOTI,DRAUGAUTI?“
-
- Paskelbta: 2025-02-19
- Kategorija: Aktualijos
Tūkstantmečio mokyklų... -
- Paskelbta: 2025-01-14
- Kategorija: Aktualijos
Visuotinė pilietinė iniciatyva...