Penktokų pažintis su Molėtais

• Paskelbta: 2023-04-24

Eišiškių gimnazijos 5a ir 5b klasių mokiniai balandžio 21 dienos rytą pradeda neįprastai – norėdami iš arčiau susipažinti su beribe Visata, keliauja į Lietuvos Etnokosmologijos muziejų Molėtų rajone.
Ekskursijos metu penkiose salėse pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės).
Ekskursijos metu per didelį ekraną salėje demonstruojamos skaidrės su visatos vaizdais, išryškinančiais mūsų planetos unikalumą, supažindinančiais su tolimesnėmis galaktikomis. Vėliau kylama į 32 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi Labanoro girios panorama ir įspūdingi ežerai. Po ekskursijos penktokai sumano pasivaikščioti po muziejaus lauko ekspoziciją. Profesionalūs muziejaus gidai padeda geriau pažinti Lietuvos etnokosmologijos muziejaus unikalumą ir, žinoma, kosminio pasaulio įvairovę.
Apžvalgos bokštai Lietuvoje per pastaruosius keletą metų tapo itin populiaria pramoga tarp turizmą mėgstančių žmonių – mokinukai ne išimtis. Keliaujama prie Labanoro (Mindūnų) apžvalgos bokšto. Jo aukštis net 36 metrai. Iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužianti Baltųjų Lakajų ežero panorama.
Pamatę tikrąjį Lietuvos kraštovaizdžio grožį iš aukštai klasės vadovės Daiva Sankovskienė ir Veslava Minakovska – Petrauskienė pakviečia auklėtinius apsilankyti „Dubingių žirgyno“ laisvalaikio ir pramogų komplekse. Atvykę vaikai susipažįsta su mini zoologijos sode auginamais gyvūnais, apsilanko japoniškame sode bei pramogauja jodinėdami arkliu manieže. Dėkojame UAB „Dubingių žirgynas“ už prisidėjimą prie kai kurių moksleivių svajonės įgyvendinimo.