„Batas, karūna arba... kiek kainuoja ledai Japonijoje?“

• Paskelbta: 2023-02-23

Vasario 22 dieną, I-IV-ų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje integruotoje geografijos ir ekonomikos pamokoje, tema: „Batas, karūna arba... kiek kainuoja ledai Japonijoje?“ (pagal kultūros paso programą). Pamokos tikslas – pažintis su pasaulio valiutomis. Valiuta – tarsi šalies ambasadorius, kuris reprezentuoja savo šalį: šalies istoriją, kraštovaizdį, vertybes, kultūrą. Šiuo metu pasaulyje yra 180 skirtingų valiutų ir kiekviena jų turi savo pavadinimą, vertę, istoriją. Edukacijos metu moksleiviai sužinojo intriguojančių faktų, įdomių istorijų, gavo atsakymus į tokius klausimus, dėl kurių anksčiau galbūt nesusimąstė: kas apskritai yra valiuta, kada ir kokioje šalyje ji atsirado. Kokios valiutos pasaulyje yra daugiausia? Kas yra batas ir karūna? Kokiose šalyse ir kokios valiutos banknotai gaminami iš plastiko ir kodėl? Ant kokios valstybės banknotų puikuojasi Liūtas Karalius? Kodėl ant euro banknotų pavaizduoti tiltai? Virtualiai keliaudami po pasaulį kalbėjosi apie valiutos vertę. Ar milijonas yra daug? Kiek kainuoja džinsai, bilietas į kiną, McDonaldo kompleksas Lietuvoje, Ugandoje ir Kinijoje? Edukacijos metu moksleiviai susipažino su gražiausiais pasaulyje pripažintais valiutų banknotais, kuriuos kasmet renka Tarptautinė banknotų bendrija ir galėjo išrinkti savo favoritus. Tai paskatino mokinius į valiutą pažvelgti dar kitu kampu – kaip į kūrinį, kupiną apgalvotų dizaino elementų. Ši pamoka gerokai praplėtė moksleivių pasaulėžiūrą, kultūrinės įvairovės suvokimą ir kritinį mąstymą.