„Švęskime kelionę“

• Paskelbta: 2023-01-30

NETRADICINĖ GEOGRAFIJOS PAMOKA EKSKURSIJA, TEMA: „ŠVĘSKIME KELIONĘ“
Sausio 28 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo netradicinėje geografijos pamokoje – ekskursijoje Lietuvos parodų bei kongresų centre Litexpo, kur vyko  10-oji jubiliejinė tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2023. Tai vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, kuri yra orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą. 2023 metų parodos tema – „Švęskime kelionę“, tai laisvė švęsti gyvenimą ir leistis į ilgai lauktas keliones, nebeatidėliojant jų ateičiai. Paroda kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, pasiūlė idėjų, kaip keliauti su šeima ar draugais, kaip užsienyje rengti šventes, mokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas, siūlė išmėginti aktyvias pramogas, pristatė naujausias atostogų kryptis.
Šių metų paroda buvo suskirstyta į tris temines zonas. Pirmoji dedikuota vietinėms kelionėms ir pavadinta „Pažink Lietuvą“. Joje buvo pristatomos miestų ir kaimo turizmo tendencijos bei galimybės, galima buvo susipažinti su vis labiau populiarėjančiu SPA, sveikatingumo ir medicininiu turizmu. Be to, mokiniai galėjo daugiau sužinoti apie autentiškąją Lietuvą ir  pasivaišinti tradiciniais įvairių Lietuvos regionų patiekalais bei gėrimais. Mokiniams ypač patiko gimtosios Šalčininkų rajono savivaldybės stendas, prie kurio noriai fotografavosi.
Salėje „Poilsiauk aktyviai“ buvo pristatyti pramogų parkai ir laisvalaikio centrai, sporto klubai, turizmo ir sporto, vandens,  medžioklės ir žūklės inventorius. Šioje zonoje taip pat galima susipažinti ir su laisvalaikio transporto priemonėmis, tarp kurių buvo ir akį traukiančių laivų.
Trečioji „Adventur 2023“ erdvė buvo skirta kelionėms po pasaulį. Čia prisistatė užsienio šalys ir keliones organizuojančios agentūros. Mūsų mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose bei loterijose, gavo dovanų, suvenyrų, laimėjo įvairių prizų, ragavo gruziniškų saldumynų bei slovėniškų ir čekiškų sūrių.
"Adventur 2023" paroda tai puiki proga mokiniams geriau apžvelgti įvairius Lietuvos regionus, jų specifiką, atrasti unikalias paslaugas ir laisvalaikio praleidimo būdus gimtajame krašte . Taip pat gerokai praplėtėme savo geografinį akiratį bei susipažinome su artimesniais ir tolimesniais pasaulio kampeliais, kuriuos, tikėkimės, jaunieji keliauninkai kada nors ateityje būtinai aplankys.